CEM EKŞİ – RESTAURANT MABOU

Asmalımescit’teki Restaurant Mabou’yu hayata geçiren şef Cem Ekşi’nin Almanya ve Türkiye arasında gidip geldiği heyecan verici bir kariyeri olmuş. Neolokal’de Maksut Aşkar’la çalışmış, ‘Cebimdeki Yabancı’ filminin setinde yemek yapmış. Aile kurduğu ve baba olduğu hayatının yeni evresinde ise butik bir restoran açıp müşterilerini evine gelen misafirler gibi ağırlamayı seçmiş. Mabou’nun içinde küçük bir bar, hemen üstünde ise mutfak bulunuyor. Ekşi tüm müşterilerini yukarıdan görebildiği mutfağında çalışırken onu duyabiliyorsunuz. Yerel malzemelerle hazırlanan tarifleri Avrupai sunumlarla tatmak için Mabou’nun yolunu tutun.

 

SPONSORLAR

hellmans_logo_sponsor


SIKÇA SORULAN SORULAR

- 18 yıldır düzenlenen Time Out İstanbul Yeme-İçme Ödülleri ile şehrin yeme-içme dünyasının en iyi mekanlarını ve sektörün yetenekli şeflerini destekliyoruz. Time Out’un global prensiplerini dikkate alarak gerçekleştirdiğimiz geleneksel etkinliğimiz, şehrin yeme-içme sahnesine değer katmayı sürdürüyor.

- Oylama 3 Mart 2020’de sona erecektir. En az üç kategoride belli bir mekanı oylamayanların seçimleri geçersiz sayılır.

- Kazananlar bu yıl da Time Out İstanbul okurlarının www.yemeicmeodulleri.com adresi üzerinden kullandıkları oylar ile iş, sanat, gastronomi, basın, cemiyet hayatından isimlerden oluşan özel jürinin yorumları ve katkılarıyla belirlenmektedir.

- Yakın zamanda aday olan veya ödül kazanan mekanlar ya da isimler, yenilere şans tanımak amacıyla tekrar aday gösterilmemiştir.

- Sponsorlar, aday mekanların ve kazananların belirlendiği sürece dahil olmazlar.

- Her kişi bir adet oy kullanabilir. Kullanıcının ikinci ve sonraki oyları geçersiz sayılır.