Cağaloğlu Hamamı’nın içinden geçiyorsunuz. Hamamın ihtişamı sizi etkisi altına alıyor ve masalsı bir zaman dilimi başlıyor. Burada turistik semtlerdeki mekanlarla ilgili ön yargıları kıracak benzersiz bir hava esiyor. Akşamları masaları mum ışığı aydınlatıyor, İskandinav cazı kulaklarınızı okşuyor. Mekanda Türk mutfağı odaklı bir menü hazırlanmış, geleneksel yerel lezzetlere rafine dokunuşlar eklenmiş. Kuzu ciğeri ve rezeneli soğan salatası, piruhi, kuzu gerdan gibi lezzetler favorimiz oldu. Kültürel ve modern değerleri birleştirme felsefesini hem yemeklerde hem de mekanın kimliğinde uyguladıkları için Lokanta 1741 ekibini tebrik etmek gerek.

 

SPONSORLAR

hellmans_logo_sponsor


SIKÇA SORULAN SORULAR

- 18 yıldır düzenlenen Time Out İstanbul Yeme-İçme Ödülleri ile şehrin yeme-içme dünyasının en iyi mekanlarını ve sektörün yetenekli şeflerini destekliyoruz. Time Out’un global prensiplerini dikkate alarak gerçekleştirdiğimiz geleneksel etkinliğimiz, şehrin yeme-içme sahnesine değer katmayı sürdürüyor.

- Oylama 3 Mart 2020’de sona erecektir. En az üç kategoride belli bir mekanı oylamayanların seçimleri geçersiz sayılır.

- Kazananlar bu yıl da Time Out İstanbul okurlarının www.yemeicmeodulleri.com adresi üzerinden kullandıkları oylar ile iş, sanat, gastronomi, basın, cemiyet hayatından isimlerden oluşan özel jürinin yorumları ve katkılarıyla belirlenmektedir.

- Yakın zamanda aday olan veya ödül kazanan mekanlar ya da isimler, yenilere şans tanımak amacıyla tekrar aday gösterilmemiştir.

- Sponsorlar, aday mekanların ve kazananların belirlendiği sürece dahil olmazlar.

- Her kişi bir adet oy kullanabilir. Kullanıcının ikinci ve sonraki oyları geçersiz sayılır.