Poutine, Kanada’nın meşhur yemeği. Orijinal tarifi oldukça basit. Patates kızartılıyor, üzerine de et suyundan yapılan sos ve peynir ekleniyor. Mutfak Sanatları Akademisi çıkışlı şefler Begüm Şahin ve Buğra Adanır, poutine odaklı bir konsept oluşturmuşlar. Kadıköy’de açtıkları minik yemek barında Kanada menşeli bu yemeği yorumluyorlar. Menülerindeki ana bölümün ismi poutine ve buradaki her seçenekte patates kızartması var. Kalan malzemelerse esinlendikleri mutfaklardan malzemeler içeriyor. Her ay menülerini güncelliyorlar. Örneğin geçtiğimiz ay Çin, Hawaii ve Malezya usulü poutine’ler servis ettiler.

 

SPONSORLAR

hellmans_logo_sponsor


SIKÇA SORULAN SORULAR

- 18 yıldır düzenlenen Time Out İstanbul Yeme-İçme Ödülleri ile şehrin yeme-içme dünyasının en iyi mekanlarını ve sektörün yetenekli şeflerini destekliyoruz. Time Out’un global prensiplerini dikkate alarak gerçekleştirdiğimiz geleneksel etkinliğimiz, şehrin yeme-içme sahnesine değer katmayı sürdürüyor.

- Oylama 3 Mart 2020’de sona erecektir. En az üç kategoride belli bir mekanı oylamayanların seçimleri geçersiz sayılır.

- Kazananlar bu yıl da Time Out İstanbul okurlarının www.yemeicmeodulleri.com adresi üzerinden kullandıkları oylar ile iş, sanat, gastronomi, basın, cemiyet hayatından isimlerden oluşan özel jürinin yorumları ve katkılarıyla belirlenmektedir.

- Yakın zamanda aday olan veya ödül kazanan mekanlar ya da isimler, yenilere şans tanımak amacıyla tekrar aday gösterilmemiştir.

- Sponsorlar, aday mekanların ve kazananların belirlendiği sürece dahil olmazlar.

- Her kişi bir adet oy kullanabilir. Kullanıcının ikinci ve sonraki oyları geçersiz sayılır.