Reşitpaşa’dan yeni mekan haberleri almaya alışığız. Yolunuzu buraya düşürmeniz için son bahaneniz ise Sual. Ekranda nasıl yemek yaptığını gördüğünüz Masterchef Türkiye yarışmacısı Suna Aydın’ın elinin lezzetini burada bizzat deneyimleyebilirsiniz. Mekanın popülaritesinde şef Aydın’ın yarışmayla dikkatleri üzerine çekmesinin de payı var tabii. Yeni nesil Türk mutfağı ve kahvaltısı sunan mekanda Anadolu’nun farklı yörelerinden lezzetleri bulabiliyorsunuz. Bazı tarifler orijinallerine sadık kalarak uygulanıyor, bazıları ise modernize ediliyor. Menü günlük değiştiği için gittiğinizde ne tüketebileceğiniz şansınıza kalmış. Tandır etli kuru fasulye karşı konulamaz bir lezzet. Sual’de öne çıkan tatlı, kadayıf ve Antep fıstığıyla hazırlanan cennet çamuru. Kilis’e özgü bu tatlıyla her yerde karşılaşmak kolay değil, gittiğinizde tatmanızda fayda var.

 

SPONSORLAR

hellmans_logo_sponsor


SIKÇA SORULAN SORULAR

- 18 yıldır düzenlenen Time Out İstanbul Yeme-İçme Ödülleri ile şehrin yeme-içme dünyasının en iyi mekanlarını ve sektörün yetenekli şeflerini destekliyoruz. Time Out’un global prensiplerini dikkate alarak gerçekleştirdiğimiz geleneksel etkinliğimiz, şehrin yeme-içme sahnesine değer katmayı sürdürüyor.

- Oylama 6 Mart 2020’de sona erecektir. En az üç kategoride belli bir mekanı oylamayanların seçimleri geçersiz sayılır.

- Kazananlar bu yıl da Time Out İstanbul okurlarının www.yemeicmeodulleri.com adresi üzerinden kullandıkları oylar ile iş, sanat, gastronomi, basın, cemiyet hayatından isimlerden oluşan özel jürinin yorumları ve katkılarıyla belirlenmektedir.

- Yakın zamanda aday olan veya ödül kazanan mekanlar ya da isimler, yenilere şans tanımak amacıyla tekrar aday gösterilmemiştir.

- Sponsorlar, aday mekanların ve kazananların belirlendiği sürece dahil olmazlar.

- Her kişi bir adet oy kullanabilir. Kullanıcının ikinci ve sonraki oyları geçersiz sayılır.